• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/DuaKutuphanesi
  • https://plus.google.com/102328160961844257534/posts
  • https://www.twitter.com/DuaKutuphanesi
Kelime-i Şehadet
Takvim
Hediyelik Dualar
Kur'an-ı Kerim
Evliyalar Ansiklopedisi
Büyük Şafii Fıkhı
 Büyük Şafii Fıkhı
Hayatu's Sahabe

Engelli Öğrencisini Sırtında Taşıdı

Yürüme engelli öğrencisini aktivitelere katmak için sırtında taşıyan kahraman öğretmen…
Sakarya’nın Karasu İlçesi’nde beden eğitimi öğretmeni Yahya Celep, yürümekte güçlük çeken öğrencisini aktivitelere katmak için sırtında taşıdı. Öğrencisinin kendisine bir mektup yazdığını anlatan Yahya Celep, “Öğrencim ‘hayatımın en mutlu anını sizinle yaşıyorum’ demiş. Onun yüzünün gülmesi benim için en güzel hediye” diye konuştu.

Karasu Limandere Ortaokulu’nda beden eğitimi öğretmeni olan Yahya Celep’in öğrencisini sırtında taşıdığı fotoğraf sosyal medyada yayınlandı. Yürümekte zorluk çeken öğrencisini sırtında taşıyan Yahya Celep büyük övgü aldı. 5’inci sınıftaki kız öğrencisinin yürümekte güçlük çektiğini, ameliyat olacağını belirten Yahya Celep, okulun bahçesinde yaptıkları spor aktivitesine öğrencisini de katmak için sırtında taşıdığını söyledi.

YÜZÜNÜN GÜLMESİ EN BÜYÜK MUTLULUK

Sakarya’nın bir köyünde öğretmenlik yaptığını ve iki engelli öğrencisi olduğunu söyleyen 20 yıllık öğretmen Yahya Celep, o fotoğrafın anısını da şöyle anlattı:

“O gün öğrencilerle oyun oynuyorduk bu kız öğrencimizin de yürümekte sıkıntısı var. Yardımsız küçük küçük yürüyebiliyor ama koşamıyor. Ben de oyunlara katılsın diye sırtıma aldım. İlk defa değil her zaman bunu yapıyoruz. Öğrencim bana bir mektup yazmış hepsini paylaşamayacağım ama beni çok duygulandıran bir söz var. ‘Hayatımın en mutlu anını sizinle yaşıyorum’ demiş. Onun yüzünün gülmesi benim için en güzel hediye.”

Kaynak: gzt.com

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   205 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret78979
Editörün Seçtikleri
Kütübü Sitte
Dua İstiyorum