• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/DuaKutuphanesi
  • https://plus.google.com/102328160961844257534/posts
  • https://www.twitter.com/DuaKutuphanesi
Kelime-i Şehadet
Takvim
Hediyelik Dualar
Kur'an-ı Kerim
Evliyalar Ansiklopedisi
Büyük Şafii Fıkhı
 Büyük Şafii Fıkhı
Hayatu's Sahabe

Umre Hayalini Bir Kavanoza Sığdırdı

Makedonya’nın Kumanova şehrindeki Otlya köyünde yaşan Mina Mustafa, iki buçuk yıl boyunca kavanozda biriktirdiği bozuk paralarla hayalini kurduğu umre ibadetini gerçekleştirebilecek.
Umre ibadetini yerine getirmek için gerekli olan bin 200 avroyu düzenli bir aylık geliri de olmadığından madeni paraları biriktirerek toparlamaya çalışan Mustafa, iki buçuk yılın ardından hayaline kavuştu.

Genelde köydeki camide müezzinlik yapan ve bu caminin temizlik işleri ile meşgul olan Mustafa, kitap ve parfüm satarak geçimini sağlamaya çalışıyor. Eline geçen her türlü madeni parayı umre yapabilmek için kavanoza atan Mustafa, artık yeterli parayı biriktiği için umreye gidebilecek.

KÂBE SEVGİSİ ENGEL TANIMIYOR

Mustafa, 2015 yılında hacdan döndükten sonra Kâbe’ye duyduğu sevgiden dolayı kendisinde umre için para biriktirme fikrinin oluştuğunu ifade etti.
“HİÇBİR ZAMAN PARA SIKINTISI ÇEKMEDİM”

Hacdan döndükten sonra, büyük kızını medreseye gönderme ve kutsal toprakları tekrar görme hayali olduğunu anımsatan Mustafa, “Bu iki buçuk yıl içerisinde kızımın eğitimi için para toplamakta zorlanmadığım gibi Kâbe’ye gidebilmek için de para biriktirdim. Bu süre zarfında madeni paralardan hiçbir kuruş harcamamaya karar verdim ve Allah bu paraları daha da katladı. Kızımın eğitim giderlerini karşılama ya da kızlarımın isteklerini yerine getirme konusunda hiçbir zaman para sıkıntısı çekmedim.” diye konuştu.

“EN BÜYÜK HAYALİM HACCA GİTMEK”

Mina Mustafa’nın kızı Zubeyda (12) ise “En büyük hayalim hacca gitmek. Bu hayalimi gerçekleştirmek için medresede babam gibi para toplayacağım.” diye konuştu.

Kaynak: AA

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   324 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam3
Toplam Ziyaret78980
Editörün Seçtikleri
Kütübü Sitte
Dua İstiyorum