• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/DuaKutuphanesi
  • https://plus.google.com/102328160961844257534/posts
  • https://www.twitter.com/DuaKutuphanesi
Kelime-i Şehadet
Takvim
Hediyelik Dualar
Kur'an-ı Kerim
Evliyalar Ansiklopedisi
Büyük Şafii Fıkhı
 Büyük Şafii Fıkhı
Hayatu's Sahabe

EGM'den Mobil Kaza Tutanağı Uygulaması

Maddi hasarlı trafik kazası sonrası tutanak tutma sorununun önüne geçmek için ‘Mobil Kaza Tutanağı’ uygulaması geliştirildi.
Maddi hasarlı trafik kazası sonrası tutanak tutma sorununun önüne geçmek için ‘Mobil Kaza Tutanağı’ uygulaması geliştirildi. Bu uygulama sayesinde hem trafik akışı rahat sağlanıyor, hem kaza tutanağı ve fotokopi gibi kırtasiye işlerine gerek kalmıyor hem de polisin olay yerine gelmesi beklenmiyor.

Trafikteki araç sayısının artmasıyla gün içinde yaşanan trafik kazası sayısı da artıyor. Ülkemizde her gün onlarca trafik kazası yaşanıyor. Bildiğimiz üzere trafik kazası sonra yapılması gereken bazı prosedürler var. Taraflar arasında anlaştığı sürece, araçta bulunan kaza tutanağı dolduruluyor, ruhsat fotokopisinin alınması gerekiyor. Sonrasında bu tutanakla kaza beyanı yapılıyor.

Fakat maalesef herkes aracında kaza tutanağı bulundurmuyor. Bu durumlarda trafik polisi çağrılıyor ve ekip gelene kadar kazalı araçlar yolda bekliyor. Bu da -özellikle İstanbul gibi metropollerde- trafiğin yoğunlaşmasına neden oluyor. İşte bu durumun önüne geçmek için EGM ‘Mobil Kaza Tutanağı’ uygulamasını geliştirdi.

Artık trafik kazaları, polis çağrılmasına gerek duymadan bu uygulama sayesinde kolaylıkla çözülebiliyor. Google Play ve App Store’dan indirilebilen ‘Mobil Kaza Tutanağı’ uygulamasında, maddi hasarlı kazaya karışan araç sahipleri önce kazanın fotoğrafını çekiyor ve aracını trafiği aksatmayacak şekilde yol kenarına çekiyor. Sonrasında uygulama üzerinden poliçe ve sürücü bilgilerini doldurarak kazanın nasıl gerçekleştiği uygulamaya yazılıyor. Son olarak mobil poliçe imzalanıyor ve bilgiler ilgili kuruma iletiliyor.

Mobil Kaza Tutanağı uygulaması sayesinde hem trafik akışı rahat sağlanıyor, hem kaza tutanağı ve fotokopi gibi kırtasiye işlerine gerek kalmıyor hem de polisin olay yerine gelmesi beklenmiyor.

Tabii bu uygulamayı sadece maddi hasarlı trafik kazalarında kullanılabiliyor. Yaralanmalı ve ölümlü kazalarda yine eski prosedürleri uygulamak gerekiyor.

Android cihazlara indirmek için burayı tıklayın.

iOS cihazlara indirmek için burayı tıklayın.

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   223 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam1
Toplam Ziyaret78978
Editörün Seçtikleri
Kütübü Sitte
Dua İstiyorum