• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/DuaKutuphanesi
  • https://plus.google.com/102328160961844257534/posts
  • https://www.twitter.com/DuaKutuphanesi
Kelime-i Şehadet
Takvim
Hediyelik Dualar
Kur'an-ı Kerim
Evliyalar Ansiklopedisi
Büyük Şafii Fıkhı
 Büyük Şafii Fıkhı
Hayatu's Sahabe

Anti İslamofobi Önergesi Kabul Edildi!

Kanada’nın Ontario eyaleti parlamentosu, İslamofobi başta olmak üzere, her tür nefret, düşmanlık, önyargı, ırkçılık ve hoşgörüsüzlüğü kınayan bir önergeyi kabul etti.

Ontario Liberal Parti Ottawa Milletvekili Nathalie Des Rosiers’in  hazırladığı ve Eyalet Parlamentosunun dünkü oturumunda oylanan önerge,  parlamentonun 81 üyesinin tamamının oyu ile kabul edildi.

Liberal Parti Ottawa Milletvekili Nathalie Des Rosiers’in önergesine,  eyalet parlamentosunda bulunan Liberal Parti, Muhafazakar Parti ve Yeni Demokrat  Parti milletvekillerinin tamamı destek verdi.

Ontario Muhafazakar Parti Lideri Patrick Brown, oylama oturumunda  yaptığı konuşmada, “İslamofobi gerçektir ve biz, İslamofobiyi kayıtsız şartsız  kınıyoruz.” dedi.

ÖNERGE BEKLİYOR

Öte yandan Kanada Federal Parlamentosuna sunulan ve oylama için  bekleyen Motion 103 sayılı anti-İslamofobi önergesi üzerindeki tartışmalar da  devam ediyor.

Liberal Parti Milletvekili İkra Halid’in önergesine, önerge metninden  İslamofobi kelimesinin çıkarılması şartıyla destek vereceklerini açıklayan  Muhafazakar Parti’nin girişimi destek bulmadı.

Federal Parlamento Genel Kuruluna bu isteği karşı önerge olarak  getiren Muhafazakar Parti milletvekillerinin girişimi, 126 “Evet” oyuna karşı,  165 “Hayır” oyuyla reddedildi.

İkra Halid’in önergesinin Nisan ayında oylanması bekleniyor.

Kaynak: AA

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   206 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam1
Toplam Ziyaret78978
Editörün Seçtikleri
Kütübü Sitte
Dua İstiyorum