• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/DuaKutuphanesi
  • https://plus.google.com/102328160961844257534/posts
  • https://www.twitter.com/DuaKutuphanesi
Kelime-i Şehadet
Takvim
Hediyelik Dualar
Kur'an-ı Kerim
Evliyalar Ansiklopedisi
Büyük Şafii Fıkhı
 Büyük Şafii Fıkhı
Hayatu's Sahabe

Hac Parasını Çaldılar!

Tekirdağ’da, kutsal topraklara gitme hayali 3 yıl önce altınları çalındığı için yarım kalan 71 yaşındaki Sevim Deveci’nin hac parası, yardımseverlerin bağışlarıyla tamamlandı.

Biriktirdiği altınlarının çalınması nedeniyle kutsal topraklara gidememenin burukluğunu yaşayan 71 yaşındaki Sevim Deveci’nin hacca gitmesi için gerekli olan para, yardımseverlerce karşılandı.

İlyas Mahallesi’nde müstakil bir evde yalnız yaşayan Deveci’nin, hac için biriktirdiği altınlar, 3 yıl önce yardım bahanesiyle evine gelen bir kişi tarafından çalındı. Bu yıl gerçekleşen kurada, hacca gitmeye hak kazanan Sevim Deveci’nin imdadına yardımseverler yetişti.

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI 

Sevim Deveci’nin hac farizasını yerine getiremeyecek olmasına ilişkin haberleri izleyen hayırsever vatandaşlar, gerekli parayı gönderdi.

Deveci, altınları çalındığından hacca gidemeyeceği için çok üzüldüğünü, gününün gelen güzel haberle bir anda değiştiğini anlattı.

Yardım edenlere teşekkür eden Deveci, “Allah hepsinden razı olsun Hızır gibi yetiştiler.” diyerek mutluluk gözyaşı döktü.

Kaynak: AA

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   261 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam51
Toplam Ziyaret80938
Editörün Seçtikleri
Kütübü Sitte
Dua İstiyorum