• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/DuaKutuphanesi
  • https://plus.google.com/102328160961844257534/posts
  • https://www.twitter.com/DuaKutuphanesi
Kelime-i Şehadet
Takvim
Hediyelik Dualar
Kur'an-ı Kerim
Evliyalar Ansiklopedisi
Büyük Şafii Fıkhı
 Büyük Şafii Fıkhı
Hayatu's Sahabe

Abdulkadir Geylani Hazretleri'nden Dualar 12

Bu dualar, Evliyalar Sultanı, Gavsu'l Azam, Sultanu'l Evliya, Sertacu'l Evliya, Kutbu'r Rabbani Seyyid, Şeyh Abdulkadir Geylani Hazretleri'nin El-Fethu'r Rabbani vel Feyzu'r Rahmani (الفتح الرباني و الفيض الرحماني ) adlı eserindeki ellibirinci, elliikinci ve elliüçüncü sohbetlerde yer almaktadır.


Bu dua ellibirinci sohbette geçmektedir. 51.Sohbet: Dünyaya Meyletmemek

"Allah’ım! Bizi sana nispetle, sana olan vazifelerimizi edâ mülâzası bakımından dirilt, diri tut. Senden başkalarına nispetle, senden başkalarına bağlanmama mülâhazası bakımından bizi öldür, ölü tut!...

Allah’ım! Bizim amellerimizin ruhsuz cesetlerini senin ihlasının ruhu ile ihya et, dirilt.

Allah’ım! İkiyüzlülerin saltanatını yık. Bellerini kır. Onları rezîl- rüsvâ et. Yahut, kendilerine tevbe nasîp et. Zâlimleri kahret. Yeryüzünü onlardan temizle. Yahut hâllerini ıslah et. Âmîn!..."

Bu dua elliikinci sohbette geçmektedir. 52.Sohbet: İnsanlara Fani Gözüyle Bakmak

"Allah'ım! Bizi, seni dünyâda kalp gözleri ile, âhırette de kafa gözleri ile görenlerden eyle!...
Ve:
— Bize dünyâda iyilik ver. Âhırette de iyilik ver. Bizi cehennem azâbından koru!..."

Bu dua elliüçüncü sohbette geçmektedir. 53.Sohbet: Müminin İmtihanı

"Allah’ım! Kalplerimizi güzel eyle. Özlerimizin üzerindeki kötü duygu, temâyül ve ihtirâsları soy. Diğer insanların akıllarının da bizim akıllarımızın da gerisinde kalan ve seninle aramızda bulunan akıllarımızı tasfiye et, arıt.

Allah’ım! Beni herkesten müstağni kıl. Senin gayri her şeyden ve herkesten müstağni kıl. Senden başka hiç bir şeye muhtâç olmayayım.

Allah’ım! Kerem, ihsân, cömertlik... senin belli başlı sıfatlarındandır. Biz ise senin kullarınız. Bize, kereminle, ihsânınla, cömertliğinle muâmele et. Bu vasıflarından bize de ver.
Âmin!..."

YASAL UYARI:
Muhsin Demirtaş™ Kullanıcı Adı Resmi ve Ticari Markadır. Her Hakkı Yasal Olarak Saklıdır.

İş Bu Nedenle Sitemizde Yayınlanan Bu Yazının / Haberin / İçeriğin Tüm Hakları Muhsin Demirtaş’a Aittir. Kaynak Gösterilse Dahi Bu Yazının / Haberin / İçeriğinin Tamamı İzin Alınmadan Kesinlikle Kullanılamaz Ancak Alıntılanan Bu Yazının / Haberin / İçeriğin Bir Bölümü Alıntılanan Yazıya Aktif Link Verilerek Kullanılabilir. İzinsiz Kullanıldığında Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun 5846 Maddesi Gereğince, Kullananlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanır.Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam48
Toplam Ziyaret80935
Editörün Seçtikleri
Kütübü Sitte
Dua İstiyorum