• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/DuaKutuphanesi
  • https://plus.google.com/102328160961844257534/posts
  • https://www.twitter.com/DuaKutuphanesi
Kelime-i Şehadet
Takvim
Hediyelik Dualar
Kur'an-ı Kerim
Evliyalar Ansiklopedisi
Büyük Şafii Fıkhı
 Büyük Şafii Fıkhı
Hayatu's Sahabe

Abdulkadir Geylani Hazretleri'nden Dualar 11

Bu dualar, Evliyalar Sultanı, Gavsu'l Azam, Sultanu'l Evliya, Sertacu'l Evliya, Kutbu'r Rabbani Seyyid, Şeyh Abdulkadir Geylani Hazretleri'nin El-Fethu'r Rabbani vel Feyzu'r Rahmani (الفتح الرباني و الفيض الرحماني ) adlı eserindeki kırküçüncü, kırkdördüncü ve kırkdokuzuncu sohbetlerinde yer almaktadır.

Bu dua kırküçüncü sohbette geçmektedir. 43.Sohbet: Nefs-i Emmare

"Allah’ım! Bizim kalplerimizi nûrlandır. Onların Sana ulaşmasına delâlet buyur. Özlerimizi temizle, Sana yakınlaştır. Ve:
— Bize dünyâda iyilik ver. Âhırette de iyilik ver. Bizi cehennem azâbından koru!..."

Bu dua kırkdördüncü sohbette geçmektedir. 44.Sohbet: Dünyada Müminin Durumu

"Allah’ım! Bizi, seni kendimizden râzı edecek amelleri işlemeğe muvaffak eyle.
Ey Rabbimiz! Bize dünyâda iyilik ver. Âhırette de iyilik ver. Bizi cehennem azâbından koru!..."

Bu dua kırkdokuzuncu sohbette geçmektedir. 49.Sohbet: Kerem - Cömertlik

"Allah’ım! Bizi bize dönder. Bizi kapında durdur. Allah’ım! Bizi, senin için, sende ve seninle eyle. Bizi, sana hizmetle bahtiyâr eyle. Almamız da vermemiz de yalnız senin rızân için olsun.
İçimizi senden başkasının sevgisine mekân olmaktan temizle. Bizi, nehyettiğin yerlerde bize gösterme. Emrettiğin yerlerde bizi bize kaybettirme. Zâhirimizi sana masiyetten, bâtınımızı da sana şirkten koru.

Bizi nefslerimizin elinden al, kurtar, sana ulaştır. Bütün fiil ve hareketlerimiz yalnız senin için olsun. Yalnız sana güvenelim, sana dayanalım. Senden başkasına aslâ güvenmeyelim, dayanmayalım.

Senden gâfil olma bedbahtlığından bizi uyandır. Bizi, sana tâat, ibâdet ve münâcât elbiseleri ile giydir. Kalplerimize ve özlerimize sana yakınlık zevkini tattır. Nasıl ki gök ile yer arasını ayırdı isen, günahlarla bizim aramızı da aynen öylece ayır. Bizi günahlardan uzak tut.

Nasıl ki, gözün siyahı ile beyazının arasını birbirine yakın etti isen, aynen onun gibi, bizi de sana kulluğa, sana tâate yakın et. Günahlarla bizim aramızı aç. Tıpkı, sana masıyet bahsinde, Yûsuf aleyhisselâm ile Züleyhâ’nın arasını açtığın gibi..."

Âmin.

YASAL UYARI:
Muhsin Demirtaş™ Kullanıcı Adı Resmi ve Ticari Markadır. Her Hakkı Yasal Olarak Saklıdır.

İş Bu Nedenle Sitemizde Yayınlanan Bu Yazının / Haberin / İçeriğin Tüm Hakları Muhsin Demirtaş’a Aittir. Kaynak Gösterilse Dahi Bu Yazının / Haberin / İçeriğinin Tamamı İzin Alınmadan Kesinlikle Kullanılamaz Ancak Alıntılanan Bu Yazının / Haberin / İçeriğin Bir Bölümü Alıntılanan Yazıya Aktif Link Verilerek Kullanılabilir. İzinsiz Kullanıldığında Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun 5846 Maddesi Gereğince, Kullananlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanır.Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam49
Toplam Ziyaret80936
Editörün Seçtikleri
Kütübü Sitte
Dua İstiyorum